Personel

Lekarz rodzinny Joanna Stępień (pediatra, neurolog dziecięcy)

Urodziła się i ukończyła studia medyczne w Szczecinie, gdzie mieszkała wraz z mężem i dziećmi do końca XX wieku. Odkąd pamięta chciała być pediatrą. Kocha swoich Pacjentów, a oni każdego dnia wynagradzają ją za starania uśmiechem. Pamięta jak pewnego dnia na dyżurze w Szpitalu, przyjmując kolejne dziecko pomyślała – chciałabym zobaczyć jak „moje” dzieci rosną. I widzi! Od 12 lat pracuje w podstawowej opiece zdrowotnej i bardzo ją to cieszy. W wolnych chwilach rozpieszcza swoich podopiecznych (4 psy i 2 koty) lub delektuje się dobrą lekturą. Cieszy ją, że może mieszkać w spokojnym miejscu i mieć satysfakcjonującą pracę.

Lekarz rodzinny Jerzy Stępień (internista, lekarz medycyny pracy)

Mówi o sobie, że jest szóstą, kolejną osobą dotknięta rodzinnym „obowiązkiem zawodowym”. W ubiegłym tysiącleciu był ofiarą uzależnienia od „dyżurowej adrenaliny”. Aktualnie docenia „koneserskie przypadki interdyscyplinarnych Pacjentów” i autentyczną zawodową wolność lekarza rodzinnego. Śladowe zasoby czasu wolnego od pracy i szkoleń zawodowych przeznacza na próby odrobienia zaległości w literaturze i pracach nad własnym ogrodem.

Kierownik ds. administracji Urszula Stępień

Po kilkukrotnej zmianie drogi zawodowej, odnalazła swój żywioł w opiece zdrowotnej. Zdobywa doświadczenie każdego dnia, poszerzając zdobytą dotychczas wiedzę. O sobie mówi pracoholik. W wirze pracy czuje się jak ryba w wodzie, prywatnie mama dwójki pociech.

Pielęgniarka środowiskowa Joanna Nylec

Należy do pokolenia pielęgniarek, które swój zawód wybierały odczuwając pragnienie pełnienia służby dla innych, przez niektórych zwane powołaniem. Pierwsze kroki w zawodzie rozpoczęła od pracy na oddziele wewnętrznym Szpitala w Piekarach Śląskich. Prawdziwym jednak wyzwaniem jest dla niej praca pielęgniarki rodzinnej, którą praktykuje od 31 lat. W tym czasie podnosiła kompetencje, zdobywając kwalifikacje do szczepień ochronnych, wykonywania i oceny zapisu EKG, pielęgnacji odleżyn, promocji zdrowia. Łącząc w sobie pasję i oddanie z doświadczeniem i wiedzą dba o pacjenta najlepiej jak potrafi, o czym przekonać się Państwo mogą każdego dnia jej pracy. Prywatnie dumna Babcia małej Zuzanny i Michała.